Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Európsky parlament zvýšil prostriedky na boj proti nezamestnanosti mladých o 500 miliónov eur

Európsky parlament zvýšil prostriedky na boj proti nezamestnanosti mladých o 500 miliónov eur

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Európsky parlament (EP) v stredu schválil zvýšenie prostriedkov na boj proti nezamestnanosti mladých ľudí o ďalších 500 mil. eur. Do roku 2020 sa rozpočet Iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých zvýši vďaka tlaku poslancov o 1,2 mld. eur.

Odporúčame:
Kto na Slovensku zarába najviac? Spoznajte aktuálne trendy na trhu práce

Plénum parlamentu zároveň vyzvalo Európsku komisiu a členské štáty únie, aby upravili príslušné operačné programy a zabezpečili tak plné a efektívne alokovanie dodatočných finančných prostriedkov do konca roka 2017. Uvádza sa to v tlačovej správe EP.

Odporúčame:
Počet dlhodobo nezamestnaných ľudí klesá, najviac ich je v Prešovskom kraji

Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých štartovala v roku 2013 s cieľom podporiť mladých ľudí vo veku do 25 rokov, ktorí nie sú zamestnaní a nie sú v procese vzdelávania alebo odbornej prípravy, pričom žijú v regiónoch, kde nezamestnanosť v roku 2012 prekročila 25 %. Podľa údajov Európskej komisie poskytla iniciatíva od roku 2013 priamu podporu viac ako 1,4 miliónom mladých ľudí.Viac k témam: Európsky parlament, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky parlament zvýšil prostriedky na boj proti nezamestnanosti mladých o 500 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.